Seznamte se s námi

Jsme Philip Morris ČR a.s., dceřiná společnost Philip Morris International a největší výrobce a prodejce tabákových výrobků v České republice. Najdete nás na Burze cenných papírů Praha. Vlastníme 99% obchodní podíl ve společnosti Philip Morris Slovakia s.r.o.

ofirme_resized

Továrna v Kutné Hoře

Továrna v Kutné Hoře byla založena v roce 1812, dnes vyváží své výrobky do 46 zemí po celém světě.  

Pracuje v ní přes 800 zaměstnanců.

employees-1

Philip Morris ČR a.s. zaměstnává více než 1 000 lidí.

Naši lidé

Každá nová generace zaměstnanců přichází s novými očekáváními. To je důvod, proč neustále pracujeme na dalším zlepšování našeho špičkového pracovního prostředí. Činíme tak s cílem nabízet ty nejlepší možné podmínky, aby každý zaměstnanec mohl naplno využít svůj potenciál. 

Věříme v to, že atraktivní pracovní příležitosti, možnost rozvoje kariéry doma i v zahraničí a otevřené pracovní prostředí jsou klíčem k motivaci zaměstnanců. Získání ocenění Top Employer poosmé v řadě je důkazem toho, že Philip Morris ČR a.s. takové prostředí poskytuje.

Charitativní programy (kontribuce)


Společnost Philip Morris ČR a.s. již více než 29 let významně podporuje charitativní projekty. Podpořené charitativní projekty jsou plně v souladu s klíčovými oblastmi dárcovství, které stanovila naše mateřská společnost PMI a které definují její charitativní programy po celém světě. V roce 2020 jsme pokračovali ve spolupráci například s La Strada Česká republika, která je jedinou organizací v ČR, která systematicky řeší problematiku obchodování s lidmi a vykořisťování. Dlouhodobá spolupráce pokračovala i s významnými charitativními organizacemi v České republice, jako je Nadační fond Slunce pro všechny, a s největší platformou pro odpovědné podnikání v České republice – Byznys pro společnost. Spolupracujeme s Nadací Charty 77, která se zaměřuje na podporu širokého okruhu projektů. Podporujeme rovněž komunitní projekty zacílené přímo na oblast naší působnosti, tedy region Kutnohorsko.

 

Na Slovensku byly naše charitativní aktivity zaměřeny na oblasti ekonomického rozvoje a posílení postavení žen. Společnost Philip Morris Slovakia s.r.o. každoročně organizuje sbírku šatstva pro znevýhodněné občany po celém Slovensku a účastní se dobrovolnického programu „Naše město“ organizovaného nadací Pontis. Společnost podpořila několik organizací po celé zemi, které vyvíjejí programy na podporu mládeže z menšin nebo ze sociálně znevýhodněného prostředí. Podporovány byly také programy podporující coworking pro matky. Společnost Philip Morris Slovakia s.r.o. se rovněž zaměřila na trvalou podporu komunit, zejména handicapovaných lidí a osob bez domova.

 

Vedení společnosti

Andrea Gontkovicova
 • Andrea Gontkovičová generální ředitelka a předsedkyně představenstva
Petr Sebek
 • Petr Šebek ředitel vnějších vztahů a člen představenstva
2
 • Anton Stankov ředitel financí a člen představenstva

 
Peter Piroch
 • Peter Piroch ředitel Commercial Operations a člen představenstva
Piotr Cerek
 • Piotr Cerek ředitel výroby a člen představenstva
PHILIP_MORRIS_Petr_Sedivec_2
 • Petr Šedivec člen představenstva

 

 

Naše historie

Na českém trhu působíme jako Philip Morris ČR a.s. od roku 1992. Továrna v Kutné Hoře byla založena v roce 1812, dnes vyváží své výrobky do více než 50 zemí.

1812

1844

1896

1902

1963

1987

1992

2008

2010

Bývalý cisterciácký klášter v Kutné Hoře se stává centrem tabákové výroby v Čechách. Cigarety se zde začaly vyrábět v roce 1882, zprvu ručně, poté strojově. Začátkem 20. století kutnohorská továrna vyráběla přes 220 milionů cigaret ročně.
 První doutníky zde byly vyrobeny roku 1844, ruční balení cigaret začalo o třicet osm let později. 
Strojní výroba cigaret byla zahájena v roce 1896. Výroba cigaret v prvních letech dosahovala pět milionů ks cigaret ročně.
Po instalaci strojů se výroba zmnohonásobila, např. v roce 1902 na 220 milionů cigaret
V roce 1963 byla zahájena výroba cigaret s filtrem.
Zástupci Philip Morris International a Československého tabákového průmyslu Kutná Hora podepsali licenční dohodu o výrobě značky Marlboro, která byla prvním produktem vyráběným v licenci v továrně v Kutné Hoře.
Philip Morris International získává většinový podíl ve státním podniku Tabák, a.s. Nákup akcií a investice v celkově hodnotě přesahující 420 milionů dolarů představovaly druhou největší zahraniční investici v Československu v 90. letech minulého století a současně největší americkou investici ve střední Evropě. Od té doby firma investovala v České republice několik miliard korun.
V letech 2008 – 2010 došlo k navýšení kapacity továrny o jednu třetinu na 40 miliard ks cigaret ročně. Tato investice si vyžádala 750 miliónů korun.
Modernizace a rozšiřování výrobních procesů umožnilo v Kutné Hoře soustředit výrobu z továren v Hodoníně, Novém Jičíně a Strážnici, kde byla výroba následně ukončena.

Další informace

Společnost Philip Morris ČR a.s. byla založena v roce 1992, se sídlem v Kutné Hoře. Od srpna 2002 se vedení společnosti přestěhovalo do Prahy, na Karlovo náměstí, kde nyní sídlí oddělení marketingu, financí, prodeje a distribuce, informačních systémů, lidských zdrojů a vnějších vztahů.

Philip Morris ČR a.s.

  společnost zapsaná v obchodním rejstříku vedeném u Městského soudu v Praze pod značkou B 627.
  Sídlo: Kutná Hora, Vítězná 1, PSČ 28403
  Kontaktní adresa: Karlovo náměstí 10, Praha 2, 120 00
  IČO: 14803534
  DIČ: CZ 14803534

Vztahy s investory

Linka kvality

 

Sdílet tento příběh